Постинг
03.04.2023 12:50 -
ГРЕШНА ГАРА
Попаднали на грешна гара -
така мнозина тук видях.
Приятел искат, уж във вяра,
а всъщност - в суета и прах.
Не ще дочакам от такива
опора в трудни времена,
че щом е връзката фалшива -
разделя чувствата стена.
Не искам от предател рана
да би ме потопила в скръб,
че здраво място не остана
от ножове във моя гръб.
И влакът, пътници подкарал,
да ме подмине най-добре,
а не на тъжната ми гара,
пореден лицемер да спре.
Че има много коловози
в посоките на този свят.
И гари със венци и рози
да срещат всеки непознат,
да четкат дребната му слава
със приземените мечти...
Но моята не е такава
и болка в релсите кънти.
Фалшивият да ме пропусне.
Това заричам си сега.
Не искам Юдовите устни
да ме целунат за тъга.
Че аз съм гара в пета глуха,
от остри гвоздеи злочест,
и само Бог, които чуха,
до мен пребъдват и до днес...
(Тленен остатък)
Ведролей
така мнозина тук видях.
Приятел искат, уж във вяра,
а всъщност - в суета и прах.
Не ще дочакам от такива
опора в трудни времена,
че щом е връзката фалшива -
разделя чувствата стена.
Не искам от предател рана
да би ме потопила в скръб,
че здраво място не остана
от ножове във моя гръб.
И влакът, пътници подкарал,
да ме подмине най-добре,
а не на тъжната ми гара,
пореден лицемер да спре.
Че има много коловози
в посоките на този свят.
И гари със венци и рози
да срещат всеки непознат,
да четкат дребната му слава
със приземените мечти...
Но моята не е такава
и болка в релсите кънти.
Фалшивият да ме пропусне.
Това заричам си сега.
Не искам Юдовите устни
да ме целунат за тъга.
Че аз съм гара в пета глуха,
от остри гвоздеи злочест,
и само Бог, които чуха,
до мен пребъдват и до днес...
(Тленен остатък)
Ведролей
ОЩЕ ДВА МАРШРУТА ОТ ТИПА "ИНФА...
«Не бойтесь выйти из войны. Вы можете ос...
Като сме разграден двор, така ще е...
«Не бойтесь выйти из войны. Вы можете ос...
Като сме разграден двор, така ще е...
Няма коментари
Търсене

